ANDROIDZariadenia

Samsung Galaxy Note 9 má ponúknuť brutálny fotoaparát, ktorý bude jeho najväčšou inováciou

Spoločnosť Samsung by podľa dostupných informácií mohla predstaviť svoju novú vlajkovú loď Galaxy Note 9 už o niečo skôr v tomto roku. Aktuálne úniky naznačujú, že by malo dôjsť k predstaveniu Note 9ky už o dva týždne skôr než Samsung pôvodne plánoval. Pripravovaný „super“ smartfón by tak mal byť predstavený už v auguste a s vysokou pravdepodobnosťou sa v tomto mesiac dostane aj do predaja.

Na internet už stihli uniknúť zábery znázorňujúce prednú stranu nového Galaxy Note 9. Tie do istej miery fanúšikov Samsungu nepotešili, pretože sa zdá, že Note 9 prinesie oproti Galaxy Note 8 iba malé kozmetické zmeny. Výrobca sa tak pravdepodobne viacej zameria na detaily a ten skutočne revolučný smartfón s revolučným dizajnom či revolučným displejom, pravdepodobne uvidíme až budúci rok spolu so Samsungom Galaxy S10.

Galaxy Note 9
zdroj: phonearena.com

Samsung Galaxy Note 9 príde s výkonnejším hardvérom a kvalitnejším fotoaparátom

Galaxy Note 8 bol po svojom predstavení horúcim cukríkom. Prispel k tomu zadný duálny fotoaparát. Samsung sa podľa dostupných informácií tejto voľby neplánuje vzdať ani pri novom Note 9, ktorý však ponúkne ešte výrazne kvalitnejší fotoaparát. Note 8 by mal taktiež ponúknuť lepšie umiestnenie senzora odtlačky prsta na zadnej strane, ktoré bude pravdepodobne inšpirované Samsungom Galaxy S9 a senzor tak môže byť umiestnený pod dvojicou objektívov. Takéto riešenie bude určite praktickejšie, pretože to zamedzí nechcenému zapackávaniu objektívov.

Nový Samsung Galaxy Note 9 pobeží na výkonnom 8-jadrovom procesore Snapdragon 845 s 6 GB operačnou pamäťou RAM (možno sa objaví aj varianta s 8 GB RAM). V našom regióne bude zasa k dispozícii varianta s 8-jadrovým procesorom Exynos 9810. Je veľmi pravdepodobné, že si dá Samsung poriadne záležať na tom, aby Note 9 ponúkol čo najviac vychytávok aj napriek možno nezmenenému dizajnu. Ak však kórejský gigant svoju vlajkovú loď začne predávať v auguste alebo začiatkom septembra, môže tým poriadne ohrozil spoločnosť Apple, ktorá pravidelne predstavuje nový iPhony až v septembri.

Zdroj: phonearena.com, úvodný obrázok: Youtube

Tagy

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu