AppleNovinky

Samsung Galaxy Note 8 už nie je kráľ displejov. Na pomyselnom tróne ho vystriedal najväčší konkurent

Kvalitný displej by mal byť výsadou každého smartfónu, avšak aj medzi nimi nájdeme výrazne rozdiely. Doteraz na pomyselnom tróne najkvalitnejšieho displeja v smartfóne bola spoločnosť Samsung, so svojím smartfónov Galaxy Note 8. Teraz ho však vystriedal jeho úhlavný nepriateľ.

Najkvalitnejší displej na smartfóne ma Apple

Spoločnosť DisplayMate, ktorá pravidelne vyhodnocuje kvalitu displejov totiž upravila v týchto dňoch poradie, z ktorého budú nadšení všetci fanúšikovia spoločnosti Apple. Totiž najlepšie hodnotením displejom je práve v ten zariadeniach iPhone X.

Tomuto výsledku spoločnosť môže vďačiť hlavne zmene stratégie spočívajúcej vo výmene zobrazovacích panelov za OLED displeje, ktorým sa doposiaľ spoločnosť vyhýbala. Odborníci na základe toho ohodnotili displej známkou A+ a vyzdvihli kvalitu zobrazovania farieb, pozorovacích uhlov ako aj skvelý jas displeja.

Mimochodom, paradoxom je že displeje pre nové zariadenia iPhone X dodáva vlastne Samsung.

Zdroj: BGR, Youtube (úvodný obrázok)

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu