Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Všetky nové iPhony dostanú OLED displej. Apple chce navždy skončiť s IPSkom

Zdroj: YouTube

Keď jablčná spoločnosť predstavila svoj historicky prvý smartfon s OLED displejom, iPhone X, od spoločnosti nastali veľké očakávania ohľadom postupnej implementácie OLED displejov aj do ďalších zariadení. Podľa dostupných informácií, Apple sa už takmer s určitosťou pohráva s myšlienkou, že OLED displej nájdeme na každom novo predstavenom iPhone.

Najnovšie úniky dokonca spôsobili u dodávateľa súčasných LCD displejov výrazný pokles akcií až o 10 %. Tomu v podstate niet divu, pretože spoločnosť Japan Display (JDI) je na jablčnej spoločnosti závislá, keďže ich spolupráca prináša určite veľké zisky. Firma JDI aktuálne nevyrába OLED panely, avšak všetko nasvedčuje tomu, že nebude mať na výber a v roku 2019 sa pustí aj do výroby OLED panelov.

iPhone môže nastaviť nový štandard

Najväčšími výrobcami OLED panelov sú v súčastnosti spoločnosti LG Display a Samsung Display. Dá sa očakávať, že jeden z týchto gigantov sa bude priamo podieľať na výrobe a dodávkach OLED panelov pre budúce iPhony. V roku 2019 totiž Apple údajne plánuje od IPS technológie navždy upustiť a všetky nové iPhony budú disponovať už len OLED obrazovkou. Do tej doby bude musieť Apple všetko dohodnúť, aby nenastali komplikácie v dodávkach nových iPhonov, aké sme napríklad mohli vidieť pri iPhone X.

Jablčná spoločnosť našla v OLED technológii budúcnosť. Tomu v podstate niet divu, keďže táto technológia umožňuje zobrazovať oveľa kvalitnejšie farby ako klasický LCD panel, ktorý aj dnes nájdeme na veľkom množstve smartfónov. Je priam zaujímavé, že na OLEDE Samsung funguje v podstate od predstavenia jedného z prvých Android smartfónv a od tej doby sa na túto technológiu vydalo cestou len pomerne málo spoločností.

TIP  EÚ možno zatlačí na Apple, aby nepoužívali Lightning konektor

Zdroj: gsmarena.com, úvodný obrázok: YouTube

Komentáre sú vypnuté

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu