NovinkyTECH

Je Bitocoin bulina a podvod? Vraj čoskoro zažije hlboký prepad

Na našich stránkach sme sa viackrát už venovali téme Bitcoin, elektronickej mene, ktorá nepodlieha žiadnej vláde. V posledných článkoch sme sa venovali napríklad jeho odhadovanému rastu do budúcna, aktuálnej hodnote, či sme vysvetľovali laickej verejnosti čo to vlastne „je“.

V týchto dňoch sa však na túto tému vyjadroval šéf zaoceánskej banky, ktorý tejto elektronickej mene predpovedá hlboký pád.

Podľa internetového portálu The Guradian šéf banky JPMorgan, Chase Jamie Dimon sa ostro pustil do kritiky tejto kryptomeny. Myslí si, že hoci Bitcoin ešte bude nejaký čas rásť a kľudne sa bude s ním obchodovať aj za čiastky okolo 20 tisíc dolárov / 1 BTC, tak že na konci dňa prudko poklesne jej hodnota. Údajne sa jedná totiž o podvod a bublinu.

„Ak by ste boli vo Venezuele alebo Ekvádore alebo v Severnej Kórei či v inej podobnej časti zeme, alebo ak by ste boli drogovým dílerom či vrahom tak tu je lepšie urobiť transakciu v Bitcoinoch ako v amerických dolároch,…“

Ďalej poznamenal, že ak by niektorí  investor obchodoval s touto menou, tak by dostal hodinovú výpoveď.

V každom prípade, hoci jeho slová sú skutočne ostré, tak trh Bitcoin vníma úplne inak… Veď od začiatku roka podrástol z hodnoty 250 dolárov na viac ako 5000. V každom prípade či sa jedná o bublinu alebo nie je dnes ťažko povedať, všetko ukáže až čas.

Zdroj: TheGuardian, úvodný obrázok (wired.com)

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu