Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Air Laptop Fingerprint Recognition

Čo je to Bitcoin a ako funguje

zdroj: wired.com

Čo je to bitcoin?

Bitcoin je kryptomena a digitálny platobný systém, ktorý bol nakódovaný neznámym programátorom (programátormi) pod menom Satoshi Nakamoto.

Je to prvá decentralizovaná digitálna mena. Bitcoiny sú digitálne mince, ktoré sa dajú posielať ostatným ľuďom cez internet. Oproti ostatným platidlám majú bitcoiny mnoho výhod. Ak odošlete bitcony na iný účet, tak táto transakcia neprechádza cez žiadnu banku. To znamená, že platíte len minimálne poplatky za prenos na iný účet, môžete ich používať v hocijakej krajine, váš účet nemôže byť zablokovaný a nemáte žiadny denný limit.

zdroj: wikipedia.org

Ako to funguje?

Na internete nájdete veľa stránok, ktoré vám vymenia bitcoiny za inú menu (prakticky zmenáreň). Vaše bitcoiny si ďalej uložíte do digitálnej peňaženky, ktorá nahrádza banku. Táto peňaženka sa môže nachádzať na vašom PC, mobile alebo internete. Odosielanie a prijímanie bitcoinov je sprostredkované vygenerovanou adresou (podobne ako komunikácia e-mailom). Môžete vygenerovať množstvo adries a používať ich pre každú transakciu zvlášť.

Tento systém je funkčný vďaka ľuďom, ktorí menu “ťažia” pomocou svojich počítačov, serverov a iných zariadení. Každá transakcia je overená pomocou tohto systému ťaženia a po úspešnom overení je týmto “minerom” odoslaná výplata v bitcoinoch. Všetky transakcie sú po overení uložené v transparentnom verejnom zázname.
zdroj: pinterest.com

zdroj: latesthackingnews.com

1 komentár
  1. Ján says

    Kryptomeny na cele s Bitcoinom su velmi zaujimave a mozu zmenit terajsi platobny system. Sam som zainvestoval do kryptomien a verim, ze hodnota kryptomien bude rast. Aktualny kurz Bitcoinu si vzdy pozriem na tejto stranke: https://bitcoinkurz.sk/. V tejto januarovej korekcii, stale rozmyslam, ci este je vhodne nieco dokupit, pretoze ceny vyrazne prepadli.

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu