ŠPEKULÁCIEXiaomi

Toto sa nebude Xiaomi fanúšikom páčiť! V rámci rozhrania MIUI sa vybraným používateľom zobrazuje reklama

Viacero fanúšikov, vrátane nás v redakcii nedajú dopustiť na smartfóny značky Xiaomi. Ponúkajú personalizáciu nastavení ROM v kombinácii skvelého pomeru výkonu a ceny smartfónov.

Pár dní dozadu sme vám priniesli report o tom, že Xiaomi uvoľnilo oficiálnu verziu MIUI 10 pre vybrané smartfóny. Konkrétne pre zariadenia Xiaomi Redmi Note 5 Pro, Xiaomi Mi 5, Xiaomi Mi 6, Xiaomi Mi Mix, Xiaomi Mi Mix 2 a „staručký“ Xiaomi Mi Note 2.

Najnovšie jeden z používateľov fóra Reddit poukazal  na to, že spoločnosť Xiaomi začala vkladať reklamu v rámci rozhrania systému. Podľa screenshotu, ktorý bol uverejnený sa reklama začala zobrazovať v rámci nastavení smartfónu.

MIUI reklama v nastaveniach
Zdroj: XiaomiToday.com

Používateľ, ktorý uverejnil tento screenshot používa dve zariadenia Xiaomi Mi Max 2 a Mi Note LTE pričom bližšie nepriblížil, na ktorom smartfóne sa stretol s vloženou reklamou. V rámci postu uverejnil ešte informáciu, že reklama sa zobrazila v rámci MIUI 8.9.13.

Vložená reklama pre Xiaomi nie je neznámym pojmom

V ekosystéme Xiaomi sme sa doposial mohli stretnúť s viacerými vloženými reklamami. Avšak doteraz to nikdy nebolo v rámci samotného rozhrania systému, ale len v natívnych aplikáciách.

Aktuálne reklamu my na našich zariadeniach neevidujeme. Inými slovami sa môže jednať o test na vybraných používateľoch. Pevne však veríme, že reklamy v rámci rozhrania systému v budúcnosti nenájdeme.

Zdroj: XiaomiToday.com, úvodný obrázok: vlastný

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu