NovinkyTECH

Samsung si dal patentovať vstavaný fotoaparát v displeji

Bola to len otázka času kedy sa objaví prvý patent so vstavaným fotoaparátom v displeji. Prvou spoločnosťou, ktorá prichádza s týmto patentom je kórejský Samsung.

Posledný patent spoločnosti ukazuje vstavanú kameru ako aj skener odtlačkov prstov priamo v displeji zariadenia. Samsung tak posúva úsilie viacerých gigantov snažiacich sa o implementáciu skenera odtlačkov prstov v displeji na ďalšiu úroveň. Mimochodom, okrem fotoaparátu a skeneru odtlačkov prstov možno vidieť aj implementované senzory.

Zdroj: MSP

Samsung už hoci nevyhrá súboj o prvenstvo v podobe skenera odtlačkov prstov v displeji, ten totiž vyhrala spoločnosť Vivo, ale môže ho získať v tomto prípade.

Ako sa vám pozdávajú snahy výrobcov telefónov oklieštiť hrany telefónu na minimum, defakto ich vytlačiť úplne „mimo“?

Zdroj: letsgodigital.org

TIP  Microsoft spája sily s AMD. Ich cieľom je vytvorenie dokonalej cloudovej gamingovej služby
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu