NovinkyTECH

Oficiálne predstavený. Prvý smartfón so vstavaným skenerom odtlačkov prstov v displeji je na svete

Posledné mesiace sa špekulovalo o smartfóne so vstavaným skenerom odtlačkov prstov v displeji. Defakto sme mohli byť aj svedkami viacerých patentov od tých najväčších spoločností na trhu, vrátanie Microsoftu, Apple či Samsungu, ktoré naznačovali príchod tejto technológie na trh.

Nuž, prvé informácie o tom, že prvým výrobcom inteligentných telefónov so vstavaným skenerom odtlačkov prstov v displeji nebude ani jedna menovaná spoločnosť sa objavili ešte začiatkom decembra minulého roka. Reč je konkrétne o spoločnosti Vivo. Následne Patrick Mooorhead jeden zo známych technologických redaktorov prišiel s informáciami ako aj reálnou fotografiou potvrdzujúcou tieto špekulácie.

Vivo ukázalo na CES 2018 smartfón so vstavaným skenerom odtlačkov prstov v displeji

Ako už asi správne tušíte tak prvým smartfónov, ktorý disponuje skenerom odtlačkov prstov v displeji je zariadenia od spoločnosti Vivo, ktorá na CES 2018 ukázala funkčnosť tejto technológie v praxi. Nižšie si môžete pozrieť video redaktorov portálu AndroidCentral.com, ktorí mali ako prvý možnosť vyskúšať túto technológiu na vlastnej koži.

Zdroj: AndroidCentral.com, úvodný obrázok: Youtube (AndroidCentral kanál)

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu