Novinky

Už o pár dní bude predstavený očakávaný smartfón Xiaomi Mi Mix 3. Toto všetko o ňom vieme

Fanúšikovia čínskeho výrobcu Xiami budú mať o niekoľko dní dôvod na radosť. Spoločnosť Xiaomi totiž predstaví 3. generáciu smartfónov Mi Mix.

Prvé informácie týkajúce sa predstavenia smartfónu Mi Mix 3 sa dostali do obehu začiatkom tohto mesiaca. Hovorili o tom, že smartfón má byť oficiálne predstavený 15. októbra, bohužiaľ sa tak nestalo. Niekoľko dní dozadu na oficiálnej Wiebo stránko spoločnosti sa objavila nová pozvánka, ktorá spomína ďalší dátum – 25. október. Predstavenie zariadenia by malo prebiehať v Pekingu.

predstavenie Xiaomi Mi Mix 3 oktober (2)
Zdroj: XiaomiToday.com

Xiaomi Mi Mix 3 príde s funkciami, ktoré by sme u jeho predchodcov hľadali márne

Xiaomi Mi Mix 3 bude prelomovým zariadením z viacerých uhlov pohľadu. Jedným z nich je podpora 5G technológie, ktorú sme doposiaľ u smartfónoch Xiaomi nevideli. Nasvedčuje to viacero faktov, napríklad hovorca spoločnosti nie tak dávno uverejnil status na sociálnej sieti Twitter, v rámci ktorého sme mohli vidieť ikonku 5G v hornom rohu displeja.

Xiaomi MI Mix 3 dióda
Zdroj: Youtube (XiaomiToday.com)

Ďalší status od rovnakej osoby bol zverejnený aj na sociálnej sieti Weibo, v rámci ktorého sú dve knižky s textom 5G a 10G. Média neskôr začali špekulovať, že hovorca spoločnosti takto naznačil, že smartfón bude disponovať 10GB RAM. Či sa tak však stane sa dozvieme už čoskoro.

Xiaomi Mi Mix 3 5G 10GB RAM-min
Zdroj: XiaomiToday.com

Čo hovoria o zariadení ďalšie špekulácie

Hoci viacero informácií pochádza z dôveryhodných zdrojov tak aj napriek tomu ich nemôžeme nazvať (aspoň zatiaľ) faktami. V každom prípade zákulisím kolujú informácie o tom, že smartfón do vienka 6,0 alebo 6,4“ Super Amoled displej s rozlíšením 2960 x 1440 bodov s takmer 100% pokrytím prednej strany displejom. Smartfón by mal ďalej ponúknuť procesor Snapdragon 845, ktorému má sekundovať 64GB/128GB/256GB úložného priestoru. Okrem toho by nemala chýbať ani technológia Quick Charge vo verzii 4.0+.

Zdroj: XiaomiToday.com

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu