ANDROIDNovinky

Pozrite sa ako vyzerá pokročilá stabilizácia videa na nových smartfónoch Pixel od Google

Pixel 2 a Pixel 2 XL sú najnovšie zariadenia z kuchyne spoločnosti Google, ktoré prišli na trh s viacerými vylepšeniami v porovnaní s predošlou generáciou. Jedným takýmto vylepšením je stabilizácia videa. Ako môžete vidieť na videu nižšie, tak prvá polovica obrazu je natáčaná bez stabilizácie a druhá s optickou elektronickou stabilizáciou za jazdy na motorke (v oboch prípadoch).

Stabilizácia videa na zariadeniach Google Pixel 2

Ako ste mohli vidieť, tak jednoznačne môžeme povedať že video využívajúce novú technológiu stabilizácie v telefónov Pixel 2 je úplne iná káva. Vďačí za to umelej inteligencii, ktorá získava dáta z gyroskopu a optickej stabilizácie. Výsledkom týchto zozbieraných dát je Lokahead motion filtering, inými slovami algoritmus, ktorý spracováva obraz.

Zdroj: Google blog

Výsledok tohto algoritmu teda je, že dokáže oveľa presnejšie predpovedať smer ako aj otrasy, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou prídu. Mimochodom, aj u nás v redakcii nájdeme zariadenie Google Pixel 2, ktoré momentálne recenzujeme. Prvé dojmy zo skúšania nájdete tu.

Zdroj: Google blog

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu