Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Air Laptop Fingerprint Recognition

Pozrite sa ako vyzerá pokročilá stabilizácia videa na nových smartfónoch Pixel od Google

Zdroj: Google blog

Pixel 2 a Pixel 2 XL sú najnovšie zariadenia z kuchyne spoločnosti Google, ktoré prišli na trh s viacerými vylepšeniami v porovnaní s predošlou generáciou. Jedným takýmto vylepšením je stabilizácia videa. Ako môžete vidieť na videu nižšie, tak prvá polovica obrazu je natáčaná bez stabilizácie a druhá s optickou elektronickou stabilizáciou za jazdy na motorke (v oboch prípadoch).

Stabilizácia videa na zariadeniach Google Pixel 2

Ako ste mohli vidieť, tak jednoznačne môžeme povedať že video využívajúce novú technológiu stabilizácie v telefónov Pixel 2 je úplne iná káva. Vďačí za to umelej inteligencii, ktorá získava dáta z gyroskopu a optickej stabilizácie. Výsledkom týchto zozbieraných dát je Lokahead motion filtering, inými slovami algoritmus, ktorý spracováva obraz.

Zdroj: Google blog

Výsledok tohto algoritmu teda je, že dokáže oveľa presnejšie predpovedať smer ako aj otrasy, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou prídu. Mimochodom, aj u nás v redakcii nájdeme zariadenie Google Pixel 2, ktoré momentálne recenzujeme. Prvé dojmy zo skúšania nájdete tu.

Zdroj: Google blog

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu