AppleNovinky

Po Microsofte a Samsungu ďalší veľký hráč chce ohybný displej. Objavil sa patent od Apple, ktorý naznačuje práce na obdobnom zariadení

Ohybný displej, tak to je najnovšia méta tých najväčších spoločností na svete ako sú Microsoft, Samsung a najnovšie aj Apple. Otázkou tak nie je „či“, ale „kto a kedy“.

Hoci Microsoft zanevrel na Windows 10 Mobile tak sa už dlhšiu dobú hovorí o Surface Phone zariadení, ktoré by mohlo prísť s ohybným displejom. V spojitosti s ním sa hovorí o operačnom systéme „Andromeda“, ktorého jadro bude tvoriť Windows 10 poháňaný ARM procesormi, ktoré by mali prísť už čoskoro.

Samsung je ďalší veľký hráč, ktorý nechce zostať v úzadí. Len niekoľko dní dozadu sa objavili informácie o zariadení Galaxy X, ktoré by malo prísť už so spomínaným ohybným displejom.

Najnovšie sa do týchto pretekov pridáva aj spoločnosť Apple, ktorej patent sa objavil v patentovej prihláške do USPTO (US Patent and Trademark Office). V rámci tohto patentu sa objavil flexibilný/skladateľný displej. Tento patent ďalej opisuje aj špeciálny materiál – tekutý kov, ktorý bude súčasťou tohto zariadenia.

Prvým výrobcom, ktorému sa však podarilo priniesť ohybný displej je spoločnosť Lenovo, avšak ich riešenie sa dostalo „len“ do fáze prototypu. Kto bude podľa vás víťazom týchto pretekov?

Zdroj: vlastný, WL

TIP  Máte doma starý a nevyužitý PC? Nainštalujte si na ňho operačný systém Chromium OS od Google | NÁVOD
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu