Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Lenovo predbieha Microsoft. Ukázalo funkčný koncept ohybného displeja na smartfóne, resp. tablete

Zdroj: Youtube

Posledné dni až mesiace sú pre americký Microsoft celkom rušné. Ukázal nový Surface Laptop spolu s operačným systémom Windows 10 S, následne sa v obchode začali zjavovať desiatky zaujímavých aplikácií a niekoľko dní dozadu dôveryhodný zdroj hovoril o funkčnom zariadení Surface, ktoré bolo videné v campuse Microsoftu. Následne na to prišla správa o páde Microsoftu na dno na poli Windows 10 Mobile zariadení.

Dnes, počas Tech Word 2017 prišla ďalšia správa, ktorá na jednej strane posúva technologický vývoj opäť o niečo dopredu, ale pre fanúšikov Windows platformy (resp. Microsoftu) je táto správa nie až tak pozitívna, totiž mnohí očakávali že tento druh zariadení ukáže svetu ako prvý práve Microsoft.

Zariadenie, ktoré môžete vidieť nižšie pochádza z dielne spoločnosti Lenovo a prináša prvý 5.5 až 7.7“ FHD displej, ktorý je možné ohýbať, nechýba ani podpora pre e-sim. Zariadenie samo o sebe poháňa procesor Qualcomm Xiao Long 800 a operačný systém Android, pričom treba ešte dodať, že Lenovo častokrát vypúšťa (hoci s oneskorením) aj Windows verzie svojich zariadení. Preto pevne veríme, že sa dočkáme tohto tableto-telefónu aj s tým „správnym“ operačným systémom.

Prvý ohybný displej prináša Lenovo

Zdroj: MSPoweruser

TIP  Microsoft spustil AI prediktor rizika srdcovocievnych ochorení

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu