NovinkyWindows 10

Microsoft začal upozorňovať na „popravu“ Skicára

Dávnejšie sme priniesli report hovoriaci o tom, že populárna aplikácia Skicár, resp. Paint to bude mať v systéme Windows 10 zrátané. Paint pôvodne mal skončiť príchodom Fall Creators Update aktualizácie avšak nestalo sa tak. Dočkali sme len uprednostňovania novej univerzálnej  aplikácie  Paint 3D (Skicár 3D). Najčastejším spôsobom ako Microsoft uprednostňoval novú generáciu tohto jednoduchého editora obrázkov bolo napr. to, že keď ste chceli otvoriť nejaký súbor tak v ponuke najprv bol Paint 3D a až neskôr „staručký“ a dobre zabehnutý Paint. Obdobne Microsoft zobrazoval novšiu verziu aj v samotnej ponuke aplikácií.

V najnovšom Builde 17063 pre Windows 10 Microsoft upozorňuje na koniec Skicára

Príchodom najnovšieho zostavenia v rámci programu Windows Insider pre Windows 10 (Build 17063) zariadenia sa však začala zobrazovať hláška pri spustení Skicáru, ktorá informuje o tom, že aplikácia bude čoskoro dostupná už len prostredníctvom Microsoft Store obchodu.

Zdroj: vlastný

Používate na vašich Windows 10 zariadeniach ešte pôvodný Paint alebo ste presedlali na novšiu verziu, resp. inú alternatívu?

Zdroj: vlastný

 

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu