Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

HOAX o konci Skicára nie je pravdivý. Dostupný bude aj naďalej

Zdroj: vlastný

Počas dnešného dňa viacero internetových médií informovalo o tom, že populárna aplikácia Paint, resp. Skicár to má na Windows 10 zrátané príchodom aktualizácie Fall Creators Update.

Tento hoax začalo šíriť viacero zahraničných médií pričom medzi nimi neboli ani slovenské webstránky, ktoré bez overenia informácií ho šírilo ďalej. Microsoft sa vôbec nechystá odstrániť Paint z počítačov.

Pravdou je, že spolu s príchodom Fall Creators Update aktualizácie Microsoft sa chystá odstrániť vybrané funkcionality ako aj aplikácie pričom ich rozdelil do dvoch skupín. Jednu tvoria aplikácie, ktoré skutočne na Windows 10 už v budúcnosti nenájdeme, a druhú skupinu tvoria aplikácie a funkcie, ktoré sú zastarane, ale aj naďalej budú dostupné buď priamo vo Windows-e alebo prostredníctvom Windows Store obchodu. A práve do druhej skupiny funkcionalít aplikácií patrí populárny Skicár, resp. Paint.

Ak vás zaujíma, ktoré aplikácie to majú zrátané tak neprehliadnite článok z dnešného rána, ktorý sme vám priniesli.

Zdroj: vlastný

TIP  Zmena je život a my sa musíme posunúť ďalej – WindowsCentrum.sk sa mení na Vosveteit.sk

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu