NovinkyWindows 10

HOAX o konci Skicára nie je pravdivý. Dostupný bude aj naďalej

Počas dnešného dňa viacero internetových médií informovalo o tom, že populárna aplikácia Paint, resp. Skicár to má na Windows 10 zrátané príchodom aktualizácie Fall Creators Update.

Tento hoax začalo šíriť viacero zahraničných médií pričom medzi nimi neboli ani slovenské webstránky, ktoré bez overenia informácií ho šírilo ďalej. Microsoft sa vôbec nechystá odstrániť Paint z počítačov.

Pravdou je, že spolu s príchodom Fall Creators Update aktualizácie Microsoft sa chystá odstrániť vybrané funkcionality ako aj aplikácie pričom ich rozdelil do dvoch skupín. Jednu tvoria aplikácie, ktoré skutočne na Windows 10 už v budúcnosti nenájdeme, a druhú skupinu tvoria aplikácie a funkcie, ktoré sú zastarane, ale aj naďalej budú dostupné buď priamo vo Windows-e alebo prostredníctvom Windows Store obchodu. A práve do druhej skupiny funkcionalít aplikácií patrí populárny Skicár, resp. Paint.

Ak vás zaujíma, ktoré aplikácie to majú zrátané tak neprehliadnite článok z dnešného rána, ktorý sme vám priniesli.

Zdroj: vlastný

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close