NovinkyŠPEKULÁCIEWindows 10 Mobile

Microsoft vraj dopredáva posledné Lumie, čo bude ďalej?

Internetový magazín Winbeta.org prišiel s informáciami odvolávajúcimi sa na interné zdroje Microsoftu, že redmotnský gigant  plánuje ukončiť predaj Lumia zariadení v decembri tohto roka.

Pravdivosti týchto informácií nasvedčuje aj masívny výpredaj zariadení Lumia. Napríklad vlajkové lode Microsoftu – Lumia 950 a 950 XL s cenovkou od začiatku roka poriadne padli. Pôvodne si za ne Microsoft pýtal okolo 500 – 700 € a dnes sú dostupné aj v oficiálnych obchodoch Microsoftu už zhruba od 300 € (spolu aj s dockom pre Continuum).

Znižovanie cien sa pritom netýka len vlajkových lodí, ale aj segmentu strednej triedy. Napríkad taká Lumia 650 je dostupná v zahraničných pobočkách Microsoftu už zhruba od 120 €.

Zároveň internetový portál Wibeta.org podotkol, že čoraz menej a menej priestoru sa dostáva samotným zariadeniam v kamenných obchodoch.

Na druhej strane tieto „symptómy“ môžu naznačovať len koniec rady telefónov Lumia a príchod nového hráča a to už niekoľkokrát spomínaného zariadenia Surface, ktoré by mohlo prísť vo viacerých variantoch. Avšak čo bude nasledovať ďalej ostáva momentálne len v rukách Microsoftu a všetko ostatné sú už len špekulácie, nechajme sa teda prekvapiť čo nám budúcnosť prinesie.

Mimochodom, ak vás zaujala cena Windows 10 Mobile zariadení v zahraničných pobočkách, tak vám dávame do pozornosti jeden zo starších článkov kde sme vám písali ako objednať z nich tovar.

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close