NovinkyWindows 10

Microsoft v tichosti predĺžil termín bezplatného prechodu na Windows 10. Využiť túto možnosť budete môcť do 16. januára

Keď Microsoft predstavil Windows 10 tak ponúkal po dobu jedného roku  bezplatný prechod z predošlých verzií operačného systému (Windows 7 a Windows 8/8.1) na Windows 10. Táto ponuka trvala do júla 2016. Neskôr bolo možné aktualizovať starší Windows na Windows 10 len v prípade ak ste odklikli, že využívate assistive technologies (podporné technológie). Tejto možnosti aktualizácie malo byť koniec k 31. decembru 2017.

Microsoft však predĺžil možnosť bezplatnej aktualizácie na Windows 10 do 16. januára 2018.

„Ak používate podporné technológoie, tak môžete spraviť upgrade na Windows bez poplatkov. Spoločnosť Microsoft pokračuje v našej snahe o zlepšenie skúseností so systémom Windows 10 pre ľudí, ktorí tieto technológie používajú. Využite túto ponuku čo najskôr, vyprší totiž 16. januára 2018.“,  píše sa na stránke spoločnosti.

Ak teda máte vo svojich počítačoch nainštalovaný starší operačný systém a chcel by ste prejsť na novší tak vám odporúčame spraviť aktualizáciu na Windows 10 ešte predtým než bude tejto ponuke koniec. V inom prípade si budete musieť za aktualizáciu priplatiť rádovo desiatky €.

Zdroj: vlastný, Microsoft

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu