AppleNovinkyZaujímavosti

Microsoft stráca ďalšieho významného partnera. Obchodný reťazec Walmart prechádza z Windowsu na Mac

Nie všetky ide podľa predstáv a tak to vyzerá aj s partnerstvom Microsoftu a niektorých veľkých medzinárodných spoločností. Prednedávnom sme Vám priniesli informácie o tom, že medzinárodná letecká spoločnosť Delta Air Lines sa rozhodla ukončiť spoluprácu s redmondským gigantom a zo starých Lumií a Surface tabletov prechádza na iPady a iPhony. Podobný prípad sa zrejme odohráva aj v prepojení Microsoftu a obrovského obchodného reťazca Walmart, ktorý je populárny najmä v USA. V prípade Delta Air Lines bol najväčšou prekážkou pomaly mŕtvy operačný systém Windows 10 Mobile, no Walmart plánuje vymeniť klasické Windows desktopy. Prečo? Desktopový operačný systém Windows 10 predsa ešte neplánuje odchod do dôchodku.

Windows desktopy majú drahšiu „réžiu“ ako Mac

Spoločnosť Walmart tento rok testovala 7 000 Macov, ktoré používali zamestnanci úplne tak isto, ako predošlé Windows desktopy. Podľa spoločnosti IBM, stojí podpora Macov menej ako podpora Windows počítačov. Čím je to spôsobené? Zamestnanci používajúci Windows počítače v priemere vykonávajú takmer 2-násobok hovorov s call centrom podpory, ako používatelia Macov. Podľa analýz IBM to vychádza na 230 ušetrených eur na jedno zariadenie, avšak toto nieje úplný prípad spoločnosti Wallmart. V obchodnom reťazci sú dáta o čosi viac vyrovnané, ale čísla tak či tak hovoria za všetko. Podiel problémov s Windows počítačmi a Macom je v prípade spoločnosti Wallmart 60:40, bohužiaľ v neprospech operačného systému Windows. Nejedná sa zase o horibilne premrhané sumy, no investícia do nových Macov zrejme z dlhodobého hľadiska vychádza jednoznačne ako tá správna.

Zmena sa týka viac ako 100 000 počítačov

Pozrime sa teda bližšie na čísla. Vyššie sme spomenuli už 7 000 zakúpených Macov, ktoré už boli v tomto roku testované. Vymenených bude ale oveľa väčšie množstvo desktopov. Spoločnosť v budúcom roku plánuje vymeniť až 100 000 desktopov a to už je celkom veľký úder pre Microsoft. Jedná sa o ďalšiu veľkú spoločnosť, ktorá to s Microsoftom vzdala a tento trend bude zrejme pokračovať, keďže väčšina spoločností pri prechode na inú platformu preferuje úplnú synchronizáciu medzi služobnými smartfónmi a počítačmi a Applu to v poslednej dobe ide zrejme najlepšie.

Informácia o prechode z Windows desktopov na Mac bola odprezentovaná jedným z hlavných predstaviteľov spoločnosti Walmart na konferencií Jamf Nation User, no stále sa nejedná o úplne oficiálne stanovisko spoločnosti. Možno sa nejedná o úplne konečné čísla, no keďže táto informácia vyšla z úst popredných predstaviteľov, považujeme ju už ako úplne relevantnú.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (bizjournals.com)

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu