NovinkyWindows 10 Mobile

Delta Air Lines ukončuje spoluprácu s Microsoftom, ide v šľapajách NYPD a presedláva na iPhone

Pomaly ale isto sa blíži definitívny koniec operačného systému Windows 10 Mobile a tento fakt si uvedomujú nielen samotní používatelia, ale aj veľké spoločnosti, ktoré produkty od Microsoftu využívajú. V septembri sa objavili informácie o tom, že NYPD (New York Police Deport) plánuje opustiť mobilnú Windows sféru a namiesto Lumií zakúpi iPhony od spoločnosti Apple. Úplne identická situácia nastala pred pár dňami v jednej z najväčších leteckých spoločností Delta Air Lines. V uniknutom emaili sa objavili informácie o tom, že spoločnosť plánuje vyradiť všetky doterajšie Lumie a Surface zariadenia a namiesto nich spoločnosť nakúpi iPhony a iPady. Treba však podotknúť, že sa nejedná o malé čísla. Lumiami a Surface zariadeniami boli vybavení všetci piloti aj letušky. V číslach to je dokopy cca 37 000 zamestnancov.

V emaili sa spomína, že posádka namiesto už nepodporovanej Lumie 1520 a Surface tabletov dostane už rok staré iPhony 7 Plus a iPad Pro. Verzia iPadu zatiaľ známa nie je, no zrejme sa bude jednať o model z roku 2016, keďže spoločnosť siaha po starších iPhonoch.

“Naša letecká spoločnosť chce naďalej spolupracovať a udržiavať si dobrý vzťah so spoločnosťou Microsoft. Väčšina aplikácií, ktoré sme používali aj na starších Lumiách, budú súčasťou budúcich smartfónov posádky. Aplikácie sú využívané najmä na zvyšovanie angažovanosti samotných zákazníkov a posádky a práve všetky tieto aplikácie využívajú Microsoft Dynamics.” povedali predstavitelia spoločnosti Delta.

Upustenie od starých Lumií chápeme, no Surface tablety až tak staré nie sú a v niektorých aspektoch sú určite o čosi lepšie ako konkurenčné iPady Pro. Treba však uznať, že pri takom obrovskom počte zariadení, zrejme spoločnosť požadovala vynikajúcu synchronizáciu medzi zariadeniami a spojenie iPhone plus + Surface tablet by v tomto prípade nebolo najlepšou voľbou. Na záver musíme smutne skonštatovať, že do systému Windows 10 Mobile sa Microsoft pokúša pridávať nové a nové funkcie pre veľké spoločnosti a firmy, no takéto prípady zrejme naznačujú to, že úsilie Microsoftu je naozaj márne.

TIP  CEO spoločnosti Huawei chce nahradiť počítače skladacími smartfónmi

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok (tripadvisor.com)

 

Tagy
Ukáž viac

Komentáre

  1. Nutela tu ma svoje vyrihane vyzie. Nakoniec bude môcť zrušiť cely projekt. Asi chce predávať len win10 na pc. Debil jeden. Presne že previazanost medzi zariadim niami. A ked nemajú na vyber smartfony tak zrušia aj tablety a kúpia komplet všetko. Podzubany nutela. Som zvedavy dokedy sa im bude dariť na desktopoch ked trend je cim dalej tým viac používať smart. A ked sa presadi dex, vylepsia ho do stavu že sa bude dat lepšie používať, a neskôr aj na lacných zariadeniach ktoré to časom vďaka výkonu utiahnu, počítač nebude potrebný a ms pôjde do prdele co mi je luto

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu