Aplikácie

Microsoft definitívne zruší hudobnú službu Groove Music už o pár týždňov

Spoločnosť Microsoft už minulý rok v októbri vypla pre niektoré platformy hudobnú službu Groove Music. Zároveň technologický gigant objasnil, že pre platformu Android a iOS ešte nejaký ten piatok služba pobeží, no dnes sa už všetko mení, keďže Microsoft prezradil nové informácie.

Americká spoločnosť sa rozhodla raz a navždy vypnúť hudobnú službu Groove Music pre takmer všetky platformy k prvému decembru. Od tohto dňa tak už servery služby ako aj aplikácia nebudú pre väčšinu platforiem funkčné. Microsoft zároveň dodáva, že používatelia nestratia žiadne svoje osobné súbory, keďže budú aj ďalej k dispozícii na OneDrive.

Groove Music
zdroj: microsoft.com

Microsoft pravdepodobne vykročil do nesprávneho segmentu a faktom je, že sa táto služba až tak neujala. Microsoft svojou službou nestačil konkurovať k dnes najväčšej hudobnej službe Spotify a rýchlo rastúcej službe Apple Music. Spoločnosť vo svojej správe dodáva, že užívatelia môžu aj na naďalej počúvať svoje súbory a zoznamy skladieb v aplikácii Groove Music na počítači alebo smartfóne so systémom Windows 10. Zároveň bude zoznam funkčný aj pre majiteľov Xboxov.

Zdroj: gsmarena.com, úvodný obrázok: microsoft.com

Tagy

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu