ANDROIDNovinkyZariadenia

Je oficiálne predstavená. Toto je ona, nová Nokia 2!

Necelý týždeň dozadu sme vám priniesli informácie o tom, že americký predajca B&H začal listovať vo svojom portfóliu ľudovú Nokiu 2, ktorej cenovka mala byť nastavená skutočne nízko, 99USD. Krátko nato však bola stiahnutá z obchodu.

Pre mnohých to však znamenalo predzvesti jej oficiálneho predstavenia a tak sa teraz aj deje.

Nokia 2 prichádza s Androidom 8.0 Oreo

Takmer čistý Android bez otravných nadstavieb či množstva predinštalovaných aplikácií. Tak to je nová Nokia 2, ktorá bola počas včerajšieho dňa oficiálne predstavená.

Spoločnosť HMD stavila hlavne na výdrž batérie. Totiž okrem 5“ HD displeja, procesora Snapdragon 212, 1GB RAM a 8GB vnútornej pamäte (s možnosťou rozšírenia do 128GB) batérie poskytne aj obriu batériu 4100mAh. Okrem tejto batérie ponúka aj LTE či DUAL SIM. Čo sa týka kamery tak na prednej strane nájdeme 5MP kameru a na zadnej 8MP kameru.  A cena? 99USD, tak ako bola listovaná v B&H.  Mimochodom, celé telo zariadenia je zabalené v kove.

Zdroj: Tlačová správa

 

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu