NovinkyŠPEKULÁCIE

Je najvýkonnejšia Nokia 9 na ceste? Viacero nepriamych faktov nasvedčuje, že áno

Nokia je spoločnosť s fínskymi koreňmi, ktorú určite netreba nikom zvlášť predstavovať. Po akvizícii mobilnej divízie Microsoft Mobile (resp. Nokia Mobile) konzorciom HMD sa Nokii vrátil stratené pozlátko, ktoré robilo z týchto zariadení tak žiadané prístroje.

Najnovšie sme mohli byť svedkami toho, že konzorcium HMD získalo vlastnícke práva k značke PureView (prémiové fotoaparáty) a teraz do ich portfólia sa pridali aj vlastnícke práva k značkám PureMotion a Clear Black Display.

vlastnicke pravo PureDisplay Nokia
Zdroj: NPU

Ďalším zaujímavým vlastníckym právom, ktoré sa objavilo v týchto dňoch pod HMD je aj Face Unlock. Možno tak predpokladať, že Nokia prinesie vlastné riešenie stále žiadanejšieho odomykania zariadenia prostredníctvom tváre.

vlastnicke pravo Face Unlock Nokia
Zdroj: NPU

Aktuálne všetky tieto správy naznačujú to, že spoločnosť skutočne pracuje na novej vlajkovej lodí, ktorá by teoreticky mohla priniesť všetko čo preslávilo zariadenia Nokie – kvalitný fotoaparát, displej a čerešničkou na torte by mohlo byť odomykanie zariadenia prostredníctvom technológie Face Unlock.

Aktuálne informácie hovoria, že Nokia 9 by mala poskytnúť 5,5“ OLED displej s QHD rozlíšením (2560 x 1440 bodov), ktorý bude pokrytý krycím sklíčkom Gorilla Glass 5. V útrobách by sme mali nájsť Qualcomm MSM8998 Snapdragon 835 (CPU Octa-core), grafický čip Adreno 540, 4GB RAM v kombinácii s 64GB/128GB úložným priestorom, optiku Zeiss (13 MP, f/2.0, 1.12µm, PDAF & laser AF, OIS + 13 MP B/W, f/2.0, 1.12µm, PDAF & laser AF) či Nokia OZO audio.

Zdroj: nokiapoweruser.com, gsmarena.com

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu