Novinky

PureView značka po novom patrí pod HMD konzorcium. Akvizícia Nokie je tak „kompletná“

Pojem PureView pre fanúšikov mobilných technológií nie je neznámym. Stretnúť sme s ním mohli pri smartfónov Nokia Lumia a neskôr zariadeniach z kuchyne Microsoftu.

PureView je značkou prémiových fotoaparátov, ktoré si našli uplatnenie najmä v tých najvýkonnejších zariadeniach Lumia. Pôvodne boli vyvíjané samotnou Nokiou a neskôr od jej akvizície Microsoftom. Spoločnosť Microsoft po neúspešnom dobíjaní trhu so smartfónmi mobilnú divíziu Nokie odpredala spoločnosti HMD, ktorá po novom získava aj majetkové práva k značke PureView. Konkrétne sa jedná o jej dcérsku spoločnosť HMD Global Oy.

Dočkáme sa prémiového fotoaparátu v podaní Nokie?

Ťažko dnes povedať čo má spoločnosť HMD v pláne, ale určite neminuli nemalé prostriedky na to, aby PureView značku získali pod svoje krídla bez úmyslu jej využitia v budúcnosti. Spoločnosť údajne pracuje na prémiovom smartfóne s 5 šošovkami. Možno tak predpokladať, že PureView nájde využitie právu tu. V každom prípade všetko ukáže budúcnosť a my pevne veríme, že v nej nebude chýbať ani prémiová kamera PureView.

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: vlastný

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu