NovinkyWindows 10 Mobile

Ako inak, Microsoft „opäť“ pochoval Windows 10 Mobile. Je cestou Windows 10 na ARM?

Ešte späť v roku 2015 kedy Microsoft investoval nie len čas, ale aj nemalé prostriedky do platformy Windows 10 Mobile tak plánoval priniesť „most“ pre transformáciu aplikácií za Android a iOS na Windows Phone platformu. Skvelá myšlienka, ktorá mohla spasiť mobilnú platformu a v kombinácii s UWP platformou Microsoft mohol zaujať tisíce vývojárov. Neskôr však tento „most“ bol oklieštený len pre iOS platformu.

Projekt Asotria to má zrátané. Transformácie Android aplikácií na Windows platformu nebude

Projekt Cenntennial tak to je názov „mostu“, ktorý je dnes dostupný pre iOS platformu. Na Windows platformu priniesol viacero aplikácií ako je napríklad populárny MusicBee, Spotify a ďalšie. Nuž Android platforma, ktorá je dnes ťahúňom tak ostala na pozadí a v týchto dňoch na otázky týkajúce sa projektu Astoria (transformácie Android aplikácií na Windows platformu) zaznelo od Brandona LeBlanca, že mu definitívne odzvonilo

V každom prípade definitívne upustenie od tohto projektu môžeme pokladať za zlú správu a to nie len pre mobilnú divíziu, ale aj pre PC platformu. Ostáva nám už len dúfať, že vývojárov osloví Windows 10 na ARM procesoroch.

Zdroj: vlastný, Twitter Brandon LeBlanc

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu