NávodyNovinky

5 skvelých funkcií, o ktorých ste nevedeli v novom Gmaile

Nový Gmail je tu s nami už niekoľko týždňov. Článok o tom ako aktivovať nový vzhľad sme vám priniesli dávnejšie. Nájdete ho na tomto odkaze. Okrem nového vzhľadu vývojári tohto najpopulárnejšieho e-mailového klienta si pre nás pripravili aj viacero užitočných funkcionalít. My sme si pre vás vypichli 5 z nich.

Odložte si e-mail na neskôr

Určite to poznáte, príde vám e-mail s nejakou úlohou a jednoducho to teraz nestíhate. Gmail po novom ponúka možnosť „snooze“, teda odloženia e-mailu na neskôr. Stačí prejsť myšou po e-maile a kliknúť na hodinky kde vám vyskočí možnosť s odložením e-mailu na inokedy.

odlozenie e-mailu na inokedy g-mail
Zdroj: vlastný

 

Zabudli ste odpovedať na e-mail? Zapnite si takzvane „Nudges“

Každému sem tam zlyhá pamäť. A preto jednou z ďalších skvelých funkcii sú takzvané „Nudges“. Túto funkciu aktivujete v Nastaveniach vášho účtu. Slúži spôsobom, že ak zabudnete odpovedať na e-mail tak sa vám po pár dňoch zvýrazní e-mail v zozname prijatej pošty.

pripomenutie e-mailu odpoved
Zdroj: vlastný

Mód „Dôvery“

Ďalším zaujímavým módom, ktorý pribudol v rámci nového Gmailu je takzvaný mód „Cofidential“. Funguje na princípe, že e-mail, ktorý odošlete bude môcť jeho prijímateľ prečítať len obmedzený čas. Túto funkciu nájdete priamo v editore e-mailu pod kolónkou hodiniek.

odstranenie odoslaneho e-mailu gmail
Zdroj: vlastný

Rýchly prístup k aplikáciám

Štvrtou skvelou funkcionalitou, ktorú Gmail dostal do vienka je rýchly prístup k aplikáciám ako kalendár, poznámky a ďalšie.

rychly pristup k aplikaciam gmail
Zdroj: vlastný

Pridanie e-mailu do úloh

Poslednou piatou novinkou, ktorú sme si pre vás vybrali je možnosť rýchleho pridania e-mailu do zoznamu úloh. Stačí podržať myškou e-mail a jednoducho ho preniesť do zoznamu úloh, ktorý vyvoláte rozbalením aplikácie z bočnej lišty.

TIP  Nadstavba MIUI 10 prichádza pre prvé Xiaomi smartfóny. Našli ste medzi nimi aj ten svoj?
pridanie emailu do zoznamu úloh
Zdroj: vlastný

Zdroj: vlastný, úvodný obrázok: Pixabay.com

Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu