NovinkyTECH

Zuckerberg za posledný týždeň zarobil 3 miliardy. Celkom slušné, čo poviete?

Peniaze vládnu svetu, o tom nie to pochýb. Teda aspoň vo svete biznisu. Najnovšou udalosťou posledných dní je rekordný zárobok 6. najbohatšieho muža sveta, Marka Zuckerberga, ktorému sa podaril husársky kúsok v podobe zárobku, ktorý mnohým vyrazí dych. Za posledných 5  Markovi, ktorý vlastní 17% akcií spoločnosti pribudol „zárobok“ 3 miliardy.

Pýtate sa ako je to možné? Za týmto husárskym kúskom pritom nestojí žiadna špeciálna udalosť. Jednoducho investori majú dôveru voči tomuto mužovi, že vie čo robí. Investori tak dávajú Markovi jasne najavo, že veria v narastajúci trend ziskovosti spoločnosti ako aj príjmov z virtuálnej reality. Čiastočne môže za to aj blížiaci sa koniec mesiaca, kedy má spoločnosť oznámiť výsledky za druhý štvrťrok kde všetci veria v „zelenšie“ čísla. Zároveň Facebook plánuje v priebehu budúceho roka predstaviť aj cenovo dostupnú sadu určenú pre virtuálnu realitu.

Zdroj: Pexels.com

Facebook je jednoducho fenomén dnešnej doby a zvyšujúcou sa dôverou v spoločnosť narastajú aj ceny akcií, ktoré sa v týchto dňoch vyšplhali na svoje maximá. Oproti začiatku tohto roku zvýšili svoju hodnotu až o 40%.

Zdroj: forbes.com, via startitup

 

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close