Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Zuckerberg za posledný týždeň zarobil 3 miliardy. Celkom slušné, čo poviete?

Zdroj: wiki

Peniaze vládnu svetu, o tom nie to pochýb. Teda aspoň vo svete biznisu. Najnovšou udalosťou posledných dní je rekordný zárobok 6. najbohatšieho muža sveta, Marka Zuckerberga, ktorému sa podaril husársky kúsok v podobe zárobku, ktorý mnohým vyrazí dych. Za posledných 5  Markovi, ktorý vlastní 17% akcií spoločnosti pribudol „zárobok“ 3 miliardy.

Pýtate sa ako je to možné? Za týmto husárskym kúskom pritom nestojí žiadna špeciálna udalosť. Jednoducho investori majú dôveru voči tomuto mužovi, že vie čo robí. Investori tak dávajú Markovi jasne najavo, že veria v narastajúci trend ziskovosti spoločnosti ako aj príjmov z virtuálnej reality. Čiastočne môže za to aj blížiaci sa koniec mesiaca, kedy má spoločnosť oznámiť výsledky za druhý štvrťrok kde všetci veria v „zelenšie“ čísla. Zároveň Facebook plánuje v priebehu budúceho roka predstaviť aj cenovo dostupnú sadu určenú pre virtuálnu realitu.

Zdroj: Pexels.com

Facebook je jednoducho fenomén dnešnej doby a zvyšujúcou sa dôverou v spoločnosť narastajú aj ceny akcií, ktoré sa v týchto dňoch vyšplhali na svoje maximá. Oproti začiatku tohto roku zvýšili svoju hodnotu až o 40%.

Zdroj: forbes.com, via startitup

 

TIP  Koniec "utajenia" na internete? USA žiada od Facebooku, aby mohla polícia pristupovať ku správam a hovorom v Messengeri

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu