NovinkyTECH

Zosadí Python JavuScript z trónu alebo nie? Pozrite si najrýchlejšie rastúce ako aj upadajúce programovacie jazyky

JavaScript si už po dlhšiu dobu drží pozíciu najpoužívanejšieho programovacieho jazyka na svete. No každý deň vznikajú nové a tak nie je prekvapením, že Python je na najlepšej ceste vymeniť Javu. Portál StackOverflow v spolupráci s Q&A programming centre odhaduje , že už v roku 2019 by sa mal stať vládcom programovacích jazykov. Nie je to len tak publikovať len taký odhad ale StackOverflow si to môže dovoliť, pretože ich stránku navštevuje viac ako 50 miliónov amatérskych či profesionálnych programátorov od ktorých dostávajú recenzie.

Python sa ukázal ako jeden z najrýchlejšie rastúcich jazykov v počítačovom priemysle a to aj vďaka relatívne ľahkému ovládaniu. Už len za posledných 5 rokov sa prepracoval zo spodku tabuľky do top 6 najlepšie hodnotených. Jednou z vecí v ktorých sa odlišuje je jeho neuveriteľná flexibilita. Program používajú vedci, dizajnéri, vývojári dá sa teda povedať, že sa nachádza skoro všade.

zdroj: technotification.com titul. obrázok (Pexels)

Tagy

Jeden komentár

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu