Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Značka „Secure“ pri stránkach využívajúcich HTTPS protokol čoskoro zmizne. Zmeny prídu čo nevidieť

Zdroj: vlastný

Určite si mnohí z vás spomenú na to ako spoločnosť Google oznámila, že stránky využívajúce zastaralý protokol HTTP bude označovať ako nezabezpečené stránky. Opatrenie sa dotklo viacerých prevádzkovateľov webových portálov, ktorí jednoducho ak chceli aby im prehliadač Google Chrome neoznačoval stránku ako nebezpečnú tak museli zabezpečiť HTTPS šifrovanie.

Znak „Secure“ z adresného riadku čoskoro zmizne

Najnovšie spoločnosť Google oznámila, že znak „Secure“, teda zabezpečený odstráni z adresného riadku. Táto zmena sa bude týkať verzie prehliadača Google Chrome 69, ktorá by mala byť uvoľnená v septembri tohto roka. Takto by to malo vo finálne vyzerať.

oznacenie bezpecnej strany
Zdroj: blog.chromium.org

Neznamená to však to, že spoločnosť zabudne na zabezpečenie stránok, ale defualtne bude označovať zabezpečene stránky len znakom zámku, prípadne bez neho. V prípade stránky, ktorá nebude zabezpečené používateľ bude o tejto informácii oboznámený červeným znakom „net secure“, tak ako môžete vidieť nižšie na obrázku.

oznacenie nebezpecnej strany
Zdroj: blog.chromium.org

Zdroj: blog.chormium.org, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Microsoft nepriamo potvrdzuje, že projekt Windows Core OS stále žije!

Komentáre sú vypnuté

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu