TECH

Značka „Secure“ pri stránkach využívajúcich HTTPS protokol čoskoro zmizne. Zmeny prídu čo nevidieť

Určite si mnohí z vás spomenú na to ako spoločnosť Google oznámila, že stránky využívajúce zastaralý protokol HTTP bude označovať ako nezabezpečené stránky. Opatrenie sa dotklo viacerých prevádzkovateľov webových portálov, ktorí jednoducho ak chceli aby im prehliadač Google Chrome neoznačoval stránku ako nebezpečnú tak museli zabezpečiť HTTPS šifrovanie.

Znak „Secure“ z adresného riadku čoskoro zmizne

Najnovšie spoločnosť Google oznámila, že znak „Secure“, teda zabezpečený odstráni z adresného riadku. Táto zmena sa bude týkať verzie prehliadača Google Chrome 69, ktorá by mala byť uvoľnená v septembri tohto roka. Takto by to malo vo finálne vyzerať.

oznacenie bezpecnej strany
Zdroj: blog.chromium.org

Neznamená to však to, že spoločnosť zabudne na zabezpečenie stránok, ale defualtne bude označovať zabezpečene stránky len znakom zámku, prípadne bez neho. V prípade stránky, ktorá nebude zabezpečené používateľ bude o tejto informácii oboznámený červeným znakom „net secure“, tak ako môžete vidieť nižšie na obrázku.

oznacenie nebezpecnej strany
Zdroj: blog.chromium.org

Zdroj: blog.chormium.org, úvodný obrázok: vlastný

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu