Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Air Laptop Fingerprint Recognition

Zálohovanie kontaktov a SMS správ nebolo nikdy jednoduchšie

Menili ste nedávno telefón? Ako ste riešili zálohu kontaktov a správ? Microsoft pár dní dozadu vypustil do sveta celkom šikovnú aplikáciu „contacts+message backup“, ktorá slúži na zálohovanie kontaktov a SMS správ. Doteraz záloha spomínaných dát bola možná totiž len prostredníctvom Microsoft účtu, čo bola častá výčitka používateľov Windows zariadení. Aplikácia po stiahnutí a nainštalovaní sa importuje do nastavení telefónu, odkiaľ ju budete môcť aj ovládať.

Aplikácia umožňuje zálohovať kontakty vo formáte VCF a ukladá ich na pamäťovú kartu (v prípade ak váš telefón nepodporuje pamäťové karty budete musieť zálohu robiť po starom, cez Microsoft účet), odkiaľ ich budete môcť kedykoľvek obnoviť, respektíve preniesť do ľubovoľného zariadenia od Microsoftu / Nokie, ako aj do Android zariadení vzhľadom na univerzálny formát dát.

4 Komentáre
 1. front22 says

  neda sa mi prihlasit na ucet,bohuzial neviem preco a telefon nepodporuje sd kartu ,super ,uz nikdy viac wp

 2. Kopo says

  Zdravim, aktualizoval som win phone 10 na Lumia 930 pomocou Uprgrade Advisor. Vsetko prebehlo bez problemov az na SMS a Kontakty… tie sa mi absolutne stratili a neviem ich nijako najst… poradte prosim… kde by mohli byt??? A preco sa vlastne odtial odstranili??? Foto zostali vsetky.

  Dakujem za napady

 3. Adam says

  Presne takto isto som sa popálil aj ja. Na Lumii 925 😀 Ale nevadí lebo to nemá žiadny vplyv na systém a ani to nezavadzia.. 🙂

 4. Milanko Hurkala says

  Len by bolo dobre zmieniť fakt, že danú aplikaciu nie je možné následne odinštalovať.

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu