Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

Za zrodom iPhone-u stojí spor medzi Steve Jobsom a pracovníkom Microsoftu

zdroj: businesstimes.com.sg

Život Steve Jobs-a je veľmi podrobne zdokumentovaný. Poznáme mnoho kníh, dokumentov, biografií o jeho živote a rovnako aj o zrode Apple a ich najznámejšieho výrobku – iPhone. Avšak, hoci máme k dispozícií mnoho análov, stále sa nájdu detaily, ktoré verejnosť nepozná.

Scott Forstall, bývalý Senior Vice President iOS-u a muž, ktorý stál za Apple Maps, nedávno vyzradil jeden z nepoznaných príbehov, ktorý sa týka práve iPhone-u. Bolo to na jeho prvom verejnom vystúpení, odkedy nepracuje pre spoločnosť Apple.

V rozhovore pre Computer History Museum v Mountain View, Forstall prezradil, že Steve Jobs sa začal zaujímať o touch screen technológiu, ktorá bola základným pilierom iPadu a iPhone-u, ako výsledok sporu medzi Jobs-om a nemenovaným vedúcim pracovníkom spoločnosti Microsoft.

“Kedykoľvek mal Steve nejakú interakciu s týmto chlapom, vrátil sa naštvaný,..” takto popísal Forstall vzťah medzi týmito dvoma mužmi. Veci nabrali rýchly spád až potom, ako sa tento vedúci Microsoftu chválil, aký je skvelá technológia touch screen, ktorá dovtedy fungovala len so stylusom. “Len ho strčil Steve-ovi do tváre – spôsob, akým sa chystajú dobyť svet so svojimi novými tabletami s perami. V pondelok prišiel so slovami ” Poďme im ukázať, ako sa to naozaj robí!,..” dodal Forstall.

Jobs mal rovnako výhrady voči spôsobu, akým Microsoft implementoval ich technológiu touch screen do zariadení. Veril, že koncept tejto technológie má väčší potenciál, a tak tomu aj bolo. Najmä vďaka tomu poznáme smartfóny také, aké sú v dnešnej dobe.

TIP  Microsoft spustil AI prediktor rizika srdcovocievnych ochorení

zdroj: neowin.net

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu