Novinky

Pozrite si dokonalý koncept Xbox ovládača od Microsoftu určeného pre smartfóny, ktorý ho premení na hernú konzolu

Hry na smartfónoch sú pre niekoho zbytočnosťou a pre druhého zas neodmysliteľnou súčasťou trávenia voľného času. Mnoho výrobcov si všíma trend, že hráči hier pomaly, ale isto presedlávajú na prenosné konzoly, ktoré v mnohých prípadoch tvoria samotné smartfóny, ktoré máme stále so sebou. Dôkazom toho sú herné smartfóny, s ktorými sa v posledných mesiacoch roztrhlo „vrece“.

Najnovšie do mobilných hier chce „zabŕdnuť“ technologický gigant Microsoft so špeciálnym ovládačom vychádzajúcim z hernej konzoly Xbox. Známy internetový magazín Windows Central ukázal niekoľko dokumentov, ktoré odhaľujú prototyp ovládača, ktorý sa skladá z dvoch častí. Tieto časti sa následne dajú pripojiť buď k smartfónu alebo k tabletu.

herny joystick z xboxu na pc prototyp-min
Zdroj: WindowsCentral.com

Špeciálny ovládač dáva zmysel

Hry na smartfónoch napredujú obrovským tempom dopredu. O tom niet pochýb. Čo však zaostáva je limitujúce ovládanie, ktoré v mnohých prípadoch kazí herný zážitok. Logickým vyústením je teda herný ovládač.  Tie vo väčšine prípadoch uvažujú s umiestnením telefónu do na to vyhradeného priestoru čo v prípade mnohých hier nie je ideálnym riešením vzhľadom na čiastočnú stratu komfortu ovládania. Microsoft sa na to pozrel z iného uhľu pohľadu, zakomponovať herný ovládač priamo „do“ telefónu.

Zdroj: WindowsCentral.com

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu