Novinky

Windows Phone komunita rastie, potvrdzujú to najnovšie štatistiky

Windows Phone komunita narastá, potvrdzujú to najnovšie štatistiky, ktoré tvrdia, že zariadenia s operačným systémom Windows Phone zvýšili podiel predaja o 1.8 % oproti minulému roku. Pre nikoho však nebude prekvapením, že na prvom mieste je Android (ktorého predaj poklesol o 3.1 %) a druhú priečku obsadil iOS systém od Apple (ktorého predaj vzrástol o 1.8 %).

Štatistiky predajnosti - Android, iOS, Windows Phone (porovnanie 2014-2015)
Štatistiky predajnosti – Android, iOS, Windows Phone (porovnanie 2014-2015)

Ďalej ako možno z čísel v tabuľke vidieť, Windows phone pokrýva už takmer 10 % predaných zariadení za sledované obdobie na  (európskom) trhu. Vďační za to môžeme byť pravdepodobne novej politike Microsoftu, ktorá sa začala prioritne zameriavať na prístupné zariadenia strednej triedy.

Poznáte niekoho vo svojom okolí, kto presedlal za posledné obdobie na Windows zariadenie?

TIP  Microsoft „varuje“ používateľov systému Windows 10, aby si neinštalovali prehliadač Chrome alebo Firefox
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Jeden komentár

  1. v mojom okoli už viacero ludí prechádza/prešlo na win phone, každému už leze na nervy nespoľahlivosť androidu a lumie majú skvelý pomer cena/výkon pričom spoľahlivosť v porovnaní s androidom je iná liga, sám prejdem na win phone v blízkej dobe

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu