Novinky

Windows Phone Dialler aplikácia mieri do Windows 10. Pripravuje si Microsoft piesoček pre OS Andromeda?

Dva dní dozadu Microsoft aktualizoval aplikáciu Windows Phone Dialler pre Windows telefóny. Nuž vyzerá to tak, že Microsoft týmto krokom nesleduje len vylepšovanie „mŕtveho“ operačného systému pre smartfóny, ale aj niečo iné – pravdepodobne pripravuje Windows 10 počítače na podporu SIM kariet.

V najnovšom zostavení Redstone 5 aktualizácie, resp. podľa nového značenia Windows 10 RS5 a 19H1 sa objavila aplikácia Dialler. Blog WindowsBlogItala, ktorý o tom informoval medzi prvými píše, že aplikácia ponúka možnosti ako na smartfóne – história hovorov, obľúbené kontakty, plnú klávesnicu, možnosť vyhľadania kontaktov a podobne.

telefonovanie cez pocitac Windows PHone dialler
Zdroj: WindowsBlogItalia.com

Podľa všetkého Microsoft pracuje na integrácii Dialler aplikácie do počítača pravdepodobne z dôvodu, že chce Windows 10 pripraviť na podporu SIM kariet, resp. e-SIM. Táto vlastnosť sa dlho spomína napríklad v spojitosti so Surface Phone zariadením a operačným systémom Andromeda OS.

Zdroj: WindowsBlogItala

Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu