Novinky

Microsoft aktualizuje Windows Mapy

Len pre dniekoľkými hodinami sme vám priniesli nečakanú správu od vývojárov stojacích za aplikáciami Here, ktorí od 29. októbra nerušie len podporu pre Windows 10, ale dokonca sa dočkáme aj ich odstránenia z Windows 10 obchodu. Táto správa určite nepotešilo žiadneho fanúšika tohto operačného systému. Tento krok vývojárov stojacích za Here maps nemohol nechať samozrejme Microsoft dlho bez reakcie vzhľadom na to, že sa jedná o jednu z najžiadanejších aplikácií v obchode.

Dave_MSFT, jeden zo zamastencov spoločnosti Microsoft zaoberajúceho sa vývojom Windows máp, ktorého nájdete sa častokrát vyjadrovať na sociálnej sieti Reddit, reagoval na vzniknutú situáciu viacerými vyhláseniami, z pomedzi ktorých sa našlo viacero týkajúcich sa natívnych máp Windowsu. Medzi nimi bolo napríklad reakcia:

„V nasledujúcej aktualizácii pre vás pripravujeme viacero noviniek spolu s vylepšením režimu jazdy so sústredením na spätnú väzbu, ktorú sme od vás dostali… Pracujeme tiež na možnostiach šípky ukazujúcej vašu polohu (kompas). Možnosti vyhľadávania na trase sú tiež skvelým návrhom, ktorý prinesiem späť do nášho tímu…“

Sľubované vylepšie samozrejme najprv pôjdu cez používateľov programu Windows Insider a až následne príde aj bežným používateľom, ktorí nie sú členmi Insider programu. No čo prinesie samotná aktualizácia ešte uvidíme a sami sme zvedaví či sa dočkáme plnohodnotnej náhrady Here maps.

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu