Novinky

Windows 7 stráca uživateľov

Nie, nejde o žiadny vtip. Nedávno sme informovali, že Windows 7 sa stále drží ďaleko na popredných priečkach v trhovom podiely operačných systémov.  To stále platí, ale Windows 7 nečakane začal strácať uživateľov, čo robí z Windowsu 10 víťaza tohto súboja, keďže práve ten začal na úkor Windows 7-mičky rásť.

Windows 10 rástol stále od jeho nástupu na trh, ale začiatky boli určite pomalšie aj napriek tomu, že Microsoft ho výrazne propagoval.

Tento fakt určite teší Microsoft, keďže všetka podpora prakticky smeruje do tohto systému. Windows 7 každým mesiacom klesá, otázkou je kedy ho Windows 10 predbehne v trhovom podiely.

Napríklad len v poslednom mesiaci spadol podiel Windowsu 7 na trhu z 52.34% na 51.89% a dá sa očakávať ďalši pokles s tým ako bude viacero uživateľov aktualizovaŤ svoje systémy na Windows 10. Najväčší zlom sa dá stále očakávať budúci rok v momente, keď Microsoft zastaví oficiálnu podporu pre Windowsy 7 a 8. Taktiež s príchodom viacerých nových procesorov Skylake, ktoré stratia podporu na starších operačných systémoch.

Len v decembri minulého roka dosahoval Windows 7 až 55.66%-ný trhový podiel.

GRAFwindows

Tieto dáta priniesol portál NetMarketShare.

Tieto dáta ukazujú, že Windows 10 je hneď v závese za Windows 7 s trhovým podielom 14.15%, zatiaľ čo minulý mesiac mal podiel len 12.82%.

Taktiež môžeme pozorovať ďalší trend – pokles WIndowsu XP z 11.24% na 10.9%. Podobne sú na tom aj ostatné operačné systémy vrátane Windows 8.1, čím sa Windows 10 stáva jasným víťazom z pohľadu budúcej perspektívy.

TIP  Čoskoro bude predstavený jeden z najočakávanejších smartfónov – OnePlus 6T. Poznáme oficiálny dátum!
Tagy
Ukáž viac

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Jeden komentár

  1. Veď aby sedmičky neoslabovali, keď MS tak agresívne vnucuje win10 všetkým majiteľom starších OS skrz odporúčané aktualizácie. Tým čo majú aktualizácie nastavené na automatiku to aktualizuje aj samo a mnoho z nich si to nevie potom vrátiť, takže sa obracajú na servisy s požiadavkami na reinštal na starší OS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu