NovinkyWindows 10

Revolúcia je na ceste, optimalizované aplikácie pre ARM procesory miera do Microsoft obchodu

Microsoft spolu s ich OEM partnermi začiatkom decembra minulého roka predstavili prvé Windows 10 zariadenia bežiace na procesoroch ARM, ktoré boli konkrétne poháňané procesormi Qualcomm Snapdragon 835.

“Opäť sme na začiatku ďalšej významnej technologickej zmeny: možnosť byť pripojený neustále, hocikde na svete vďaka Always Connected počítačom, ktoré sú zapnuté v momente, ako ich otvoríte a pritom vydržia týždeň bez nabitia,” prehlásil Myerson na konferencii.

Najnovšie Microsoft povolil vývojárom vkladať do obchodu optimalizované aplikácie pre ARM procesory.

„Nedávno sme pridali možnosť rozšírenia ponuky aj pre Surface Hub. Najnovšie môžete vložiť ARM balík pre Windows 10 S bežiaci na procesore Snapdragon (Always connected PCs)…“, píšme Microsoft v rámci dokumentácie. Microsoft samozrejme v závere dodá, že vývojári by nemali zabudnúť na optimalizáciu aplikácií a hier pre ostatné zariadenia.

Always connected zariadenia sú revolučné z viacerých uhlov pohľadov. Okrem ceny, ktorá sľubuje dostupnejšie zariadenie najväčším plusom je enormná výdrž batérie, ktorá by mala dosahovať hodnoty 20 a viac hodín.

TIP  Elon Musk s novo predstavenou raketou Big Falcon Rocket chce kolonizovať Mars
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu