NovinkyWindows 10 Mobile

Windows 10 Mobile v najnovšej kumulatívnej aktualizácií obdržal ochranu pred chybami Spectre a Meltdown

V posledných dňoch internetom a celým svetom IT technológií otriasla správa o novo-nájdených chybách v procesoroch Intel, AMD a ARM, ktoré mohli zapríčiniť nechcené ukradnutie osobných údajov a hesiel z takmer všetkých počítačov, notebookov ale aj smartfónov. Samotní výrobcovia procesorov si tieto zásadné diery uvedomovali, no aktualizovanie všetkých firmvérov na všetkých zariadeniach po celom svete nie je zrovna najjednoduchšie. Hlavne preto sa aj samotní výrobcovia operačných systémov rozhodli zakročiť, aby spoločnostiam ako Intel a AMD trošku dopomohli a ochránili svojich používateľov od zbytočného rizika. Používatelia operačného systému Windows 10bezpečnostnú aktualizáciu systému obdržali, no mobilní fanúšici Windowsu si museli chvíľu počkať.

Aktualizácia pre Windows 10 Mobile prišla skôr ako pre Android

Nová kumulatívna aktualizácia prichádza pod označením KB4056891 a jej hlavnou  úlohou je odstránenie chýb Spectre a Meltdown, ktoré sa vyskytujú aj na Windows smartfónoch. Bezpečnostnú aktualizáciu obdržali niektoré systémové aplikácie a súčasti, ktoré by týmito chybami mohli byť znefunkčnené alebo by mohli byť ľahko napadnuteľné. Presnejšie ide o aplikácie / súčasti Internet Explorer, Microsoft Scripting Engine, Microsoft Edge, Windows Graphics, Windows Kernel, Windows Subsystem pre Linux a Windows SMB Server.

Nová kumulatívna bezpečnostná aktualizácia by mala byť dostupná na všetkých podporovaných smartfónoch s operačným systémom Windows 10 Mobile. Pokiaľ sa Váš smartfón neaktualizoval sám od seba, aktualizáciu si stiahnite ručne cez Nastavenia a Aktualizácia a zabezpečenie čo najskôr, ako to len bude možné.

TIP  Máte doma starý a nevyužitý PC? Nainštalujte si na ňho operačný systém Chromium OS od Google | NÁVOD

Zdroj: mspoweruser.com

Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu