Windows 10

Windows 10 bude onedlho ukazovať stav batérie pripojených Bluetooth zariadení

Operačný systém Windows 10 obdržal v najnovšej aktualizácií ďalšiu, dlho požadovanú funkciu. Do verzie 17639, ktorá je momentálne dostupná pre všetkých Windows Insiderov zahrnutých v okruhu Skip Ahead, sa dostal ukazovateľ stavu batérie pripojených Bluetooth zariadení.

Momentálne sú podporované iba Surface doplnky

V Nastaveniach, presnejšie pod kolónkou Bluetooth a iné zariadenia, nájdete pri každej položke nový indikátor stavu batérie. Táto funkcia je momentálne obmedzená iba pre vybraný typ príslušenstva. Konkrétne sa jedná iba o pripojené Surface zariadenia, no očakáva sa, že časom sa dočkáme aj podpory takmer úplne všetkého Bluetooth príslušenstva. Samozrejme iba za podmienky, ak samotné pripojené zariadenie dokáže s počítačom ohľadom tohto aspektu komunikovať.

Indikátor sa momentálne nachádza na dosť nepraktickom mieste

Aj keď sa jedná o prvotnú verziu tejto funkcie, Microsoft zvolil naozaj dosť nepraktické miesto. Nastavenia neotvárajú bežní používatelia na bežnej báze a stav batérie by mal byť na oveľa dostupnejšom mieste. Reakcie na Insider fóre hovoria za všetko a predpokladáme, že táto novinka sa v budúcich verziách operačného systému Windows 10 presunie do Centra akcií, ktoré je oveľa dostupnejšie.

Ako sme spomínali už vyššie, túto funkciu si môžu už dnes otestovať Windows Insideri zahrnutí v okruhu Skip Ahead.

Zdroj: mspoweruser.com

TIP  Microsoft varuje: Pred inštaláciou veľkej aktualizácie sa uistite, že máte dostatok miesta na disku.
Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu