Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

WhatsApp umožní sledovanie pohybu vašich priateľov v reálnom čase

Zdroj: vlastný

WhatsApp sa chystá zaviesť novú funkcionalitu do svojej chatovacej aplikácie, možnosť sledovanie pohybu vašich priateľov v reálnom čase.

Cez WhatsApp bude možné zdieľať polohu v reálnom čase

Na prvý pohľad sa to môže zdať ako veľký zásah do súkromia, ale nie je tomu tak. Spoločnosť však tento krok propaguje skôr ako bezpečnostný prvok, ktorým budete môcť dať vedieť svojim známym kde sa práve nachádzate. Tiež druhým faktom je aj to, že na to, aby vás mohli sledovať vaši známy či priateľa tak budete musieť udeliť súhlas, ktorý je možné kedykoľvek vypnúť.

Zdroj: WhatsApp

Aj dnes aplikácia WhatsApp disponuje podobnou funkciou, ktorá dokáže zdieľať vašu polohu, avšak jedná sa len o statický bod. Po novom však bude môcť používateľ zdieľať svoju polohu v reálnom čase a to po dobu 15 minút, 1 hodinu, alebo až 8 hodín. Vývojári aplikácie Ďalej hovoria o tom, že polohu, ktorú budete zdieľať uvidí len tá osoba, ktorej je to určené a to vďaka End-to-end šifrovaniu.

Možnosť zdieľania sa bude nachádzať v pravom dolnom rohu v okne konverzácie. Aktualizácia s touto funkcionalitou by mala vypúšťaná do obehu postupne.

Zdroj: WhatsApp

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu