Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Mi 8

WhatsApp pre Windows Phone dostal lepšiu správu posielania médií ako iPhone

Zdroj: WhatsApp

Populárny chatovací klient WhatsApp dostal v týchto dňoch aktualizáciu, ktorá priniesla nový MultiMedia Server Protocol, ktorý minulý týždeň prišiel aj konkurenčné platformy iOS a Android.

Protocol bol vyvinutý priamo Microsoft a ponúka oveľa lepšiu spoľahlivosť, kvalitu a výkonnosť v reálnom čase. Tak isto ponúka aj možnosť živého streamovania videí prostredníctvom aplikácie.

Využívanie tohto nového protocolu znamená oveľa menej zlyhaní pri prenose a sťahovaní dát, čo je určite dobrá správa pre používateľov aplikácie.

Mimochodom, WhatsApp nedávno odstránil limity pre súbory. Windows Phone tak môže po novom používať tento nový protokol pre zdieľanie MMS obrázkov, videí, zvukových súborov, gif súborov, hlasových správ, dokumentov,… pričom dáta ostávajú šifrované. Čo je aj hlavná výhoda oproti iOS, ktorý využíva tento protokol len pre zdieľanie  video súborov, gif súborov a dokumentov. Android využíva tento protokol len na zdieľanie hlasových správ.

Aplikáciu aktualizujete cez odkaz nižšie.

WhatsApp
WhatsApp
Developer: WhatsApp Inc.
Price: Free

Zdroj: WhatsApp

TIP  Huawei ovládol trh so smartfónmi, ktoré majú výrez v displeji. Podľahli ste tomuto trendu aj Vy?

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu