Najčítanejší portál o Windowse a technológiach

Xiaomi Air Laptop Fingerprint Recognition

Vývojári z Google vymysleli software, ktorým ochránite displej telefónu pred zvedavcami

Zdroj: Youtube (Hee Jung Ryu)

Určite to poznáte, čítate si váš Facebook na mobile alebo SMSky prípadne si prezeráte fotografie a zvedavé oči niekoho druhého za vami robia to isté, avšak bez vášho vedomia.

Tu možno rozlíšiť „letmý“ pohľad alebo nepríjemné sledovanie, ktoré je do veľkej miery otravou a v niektorých prípadoch je skutočne nevhodné. Tak tento problém sa rozhodli odstrániť Florian Schroff a See Jung Ryu, vývojári spoločnosti Google, ktorí budú prezentovať toto svoje riešenie už budúci týždeň v slnečnej Kalifornii na evente NIPS.

Základom bude strojové učenie

Základom tejto funkcie má byť strojové učenie využívajúce prednú kameru. Špeciálny software by mal byť schopný rozpoznať cudziu tvár pozerajúcu sa na displej vášho smartfónu. Následne vás buď upozorní alebo ukončí konkrétnu úlohu. Ako fyzicky by mala táto funkcia fungovať v praxi si môžete pozrieť nižšie.

Vývojári ďaleh hovoria o tom, že software by mal schopný rozpoznať oči zvedavcov do 2 milisekúnd. Otázna je však náročnosť na využívanie batérie ako aj účinnosť za nie ideálnych sveteľných podmienok. V každom prípade sa jedná skutočne o celkom zaujímavú a zároveň inovatívnu funkcionalitu, ktorú určite oceníte nie len počas cesty autobusom.

Zdroj: Digitaltrends

Zanechaj reakciu

Your email address will not be published.

Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu