NovinkyWindows 10Zaujímavosti

Vyskúšajte si Windows 95 priamo vo vašom prehliadači

Windows 95, operačný systém ktorý svoje obdobie slávy má už dávno za sebou. Ak patríte medzi staršie ročníky určite si spomeniete na zvučku, ktorá sprevádzalo „štartovanie“ Windowsu či už 95-ky, 98-čky alebo XP-čka, čo tak si túto nostalgiu pripomenúť?

Vyskúšajte si Windows 95 v internetovom prehliadači

Znie to priam neuveriteľne, ale tento 20 ročný operačný systém je možné teraz vyskúšať cez JavaScript, neuveriteľné.

Zdroj: vlastný

Vďaka projektu emscripten a emulátoru, ktorý kompiluje C++ do JavaScriptu si môžete vrátiť 20 rokov v čase späť a okúsiť „chuť“ Windowsu 95. Nepotrebujete pritom inštalovať žiadne pluginy a ani nič podobné, jediné čo preto musíte spraviť je tvoriť si nasledovnú stránku. Potom sa vám načíta Windows 95.

Zdroj: vlastný

TIP  Nová zraniteľnosť založená na špeciálnom CSS kóde, dokáže ihneď zamraziť internetový prehliadač, poprípade reštartovať zariadenie
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu