NovinkyWindows 10

Vonku je nová kumulatívna aktualizácia pre operačný systém Windows 10

Do obehu sa v priebehu včerajška dostala ďalšia kumulatívna aktualizácia pre operačný systém Windows 10. Aktualizácia prichádza pod označením KB4041676 a je dostupná pre bežných používateľov s Windows 10 Creators Update. Kumulatívna aktualizácia prináša nový build s číslom 15063.674. Keďže sa jedná iba o klasickú kumulatívnu aktualizáciu, neprináša nové funkcie a zásadné zmeny v systéme, no odstránených chýb nájdeme dosť. Treba pripomenúť, že sa jedná o jednu z posledných aktualizácií pre bežných používateľov pred príchodom Fall Creators Update, ktorá príde už budúci týždeň.

Prehľad zmien a odstránených chýb v kumulatívnej aktualizácii KB4041676 pre Windows 10

Ako už bolo spomenuté, aktualizácia prináša množstvo odstránených chýb. Microsoft odstránil chyby s UWP a Centennial aplikáciami, ktoré sa nedokázali otvoriť a zobrazovali chybu „táto aplikácia sa nedá otvoriť“. Rad vyšiel aj na chybu s aplikáciami so Silverlight mapami, ktorej výsledkom bola nefunkčnosť týchto aplikácií. Ďalej bola odstránená chyba ponuky Štart, v ktorej sa po prispôsobený zobrazenia neuložili zmeny a následne sa celý proces prispôsobenia musel vykonať opätovne. Odstránené boli aj chyby v prehliadači Internet Explorer. V tomto prehliadači nefungovali správne niektoré grafické prvky, načítavanie a formuláre.

Súčasťou aktualizácie je aj mnoho ďalších bezpečnostných aktualizácií, či už pre niektoré systémové aplikácie ale aj prvky a natívne prehliadače. Bezpečnostné aktualizácie sa týkajú konkrétne týchto prvkov/aplikácií: Microsoft Windows Search Component, Windows kernel, Internet Explorer, Microsoft Edge, Windows kernel-mode drivre, Windows Wireless Networking, Windows Server, Device Guard.

Na záver treba spomenúť jednu z najpodstatnejších chýb, ktorá v posledných verziách systému trápila najväčšie množstvo používateľov. Jedná sa o chybu 0x80070005 v obchode Microsoft Store, ktorá sa zobrazovala pri sťahovaní niektorých hier a aplikácií. Sťahovanie bolo kvôli tejto chybe zrušené a jedinou možnosťou bolo opätovné stiahnutie aplikácie/hry.

Pokiaľ nemáte zapnuté automatické sťahovanie aktualizácií, môžete si ju stiahnuť aj ručne. Stačí otvoriť Nastavenia > Aktualizácia a zabezpečenie > Windows Update > Vyhľadať aktualizácie.

Zdroj: Microsoft blog

 

Tagy

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu