ANDROIDApple

Viete ako ďaleko máte vzdialený dom od Severného pólu? Google pridáva do Google Earth novú funkciu, s ktorou to zistíte za pár sekúnd

Služba Google Earth získala dva dni dozadu novú funkciu ktorá umožňuje zmerať vzdialenosť medzi jednotlivými oblasťami na mape.

S touto funkciou používatelia budú môcť zmerať vzdialenosť medzi dvomi bodmi alebo povrchom zvolenom na mape za niekoľko sekúnd.  Zároveň používatelia nie sú limitovaní jednoduchým vyznačením bodov A a B, ale nástroj im umožňuje vyznačiť do výberu napríklad hranice, neprevidelné tvary ako sú napríklad rôzne parky, budovy či štáty.

Táto funkcionalita je aktuálne dostupná v smartfónoch s Androidom, v prehliadači Google Chrome a čoskoro zavíta aj na iOS platformu.

Google Earth meranie vzdialenosti
Zdroj: Google blog

Google Earth je pôvodne služba spoločnsti Keyhole inc., ktorú spoločnosť Google odkúpila v roku 2004. Predtým bola známa pod značkou Earth Viewer a jedná sa o virtuálny glóbus.

Google Earth
Google Earth
Developer: Google LLC
Price: Free

Google Earth
Google Earth
Developer: Google, Inc.
Price: Free

Zdroj: Google blog

TIP  Samsung predstavil nového kráľa strednej triedy s trojicou zadných fotoaparátov. Zoznámte sa s novým Galaxy A7
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu