NovinkyTECH

VIDEO: Počítač za 9 dolárov

Na známej americkej stránke KickStarter, ktorá sa venuje ako už z názvu možno tušíte tzv. stratup-ovým projektom sa objavil skutočne výnimočný projekt, ktorý by mohol priniesť PC do každej rodiny bez ohľadu na rozpočet.
Počítač, ktorý nesie názov „C.H.I.P.“ totiž výrobca ponúka za 9 dolárov (áno čítate správne 9 dolárov). Pritom samotné parametre hoci nepatria do High-end kategórie (procesor Allwinner A13 s taktom 1 GHz, 512 MB operačnú pamäť a 4 GB úložisko. Súčasťou základnej výbavy je podpora bezdrôtových technológií Wi-Fi 802.11b/g/n a Bluetooth 4.0), ale určite postačia na základnú prácu ako je browsovanie po internete, napísanie textového dokumentu a podobne. Za drobný príplatok (zhruba 30 dolárov) si budete môcť dokonca dokúpiť špeciálny 4,3 palcový displej, ktorý dokáže toto zariadenie premeniť na „vreckový“ počítač.

Ak sa rozhodnete podporiť daný projekt kúpou zariadenia možno budete  prekvapený cenou poštovného, ktoré niekoľkokrát prevyšuje samotné zariadenie (20-30 dolárov) avšak je to spôsobené tým, že samotný PC je posielaný z USA.

TIP  Vedcom sa podarilo prostredníctvom 3D tlače vytvoriť bionické oko, ktoré by mohlo nevidiacim v budúcnosti vrátiť zrak
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu