ANDROIDAplikácie

Valve Steam Link aplikácia je dostupná v obchode pre Android zariadenia. Takto môžete streamovať hry ako aj PC do vášho smartfónu!

Niekoľko týždňov dozadu spoločnosť Valve oznámila, že čoskoro sprístupní bezplatnú aplikácia, prostredníctvom ktorej budete môcť prehrávať vašu Steam knižnicu na iOS a Android zariadeniach. Tak sa teraz aj deje.

Cez Steam Link aplikáciu môžete streamovať Váš PC do smartfónu

Valve vypustila pre Android zariadenia aplikáciu Steam Link v BETA verzii, ktorá aktuálne dokáže prepojiť váš smartfón spolu s počítačom. Okrem streamovania hier aplikácia umožňuje aj ovládanie pomocou smartfónu. Inými slovami budete tak môcť na vašom smartfóne hrať hry zo Steamu.

Steam link aplikacia streamovanie hier do smartfonu
Zdroj: Steam Link

Spárovanie zariadenia s vašim telefónom je veľmi jednoduché. Stačí stiahnuť aplikáciu a prihlásiť do svojho Steam účtu, ktorý máte na PC. Následne spárovanie prebehne automaticky. Po spárovaní sa vám zobrazí rozhranie prispôsobenej aplikácie na PC, ktorú uvidíte na smartfóne. Zaujímavosťou je aj to, že aplikácia dokáže streamovať obraz aj z mimo samotného rozhrania aplikácie. Inými slovami, napríklad keď sa prehodíte na plochu vášho PC tak ju uvidíte aj na smartfóne.

steam link aplikacia_1
Zdroj: vlastný

Aplikáciu stiahnete zadarmo z odkazu nižšie.

Steam Link (BETA)
Steam Link (BETA)

Zdroj: vlastný

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu