Novinky

V používaní Windows-u 10 sme predbehli Čechov

Od oficiálne vypustenia Windows-u 10 ubehli necelé tri týždne od tej doby vám prinášame pravideľné správy o počte jeho aktivácií, ktoré neustále narastajú. Príkladom môžu byť články “Windows 10 si stiahlo za 24 hodín…” alebo “Windows 10 je už 5. najrozšírenejším operačným…” a dnes sa pozrieme na najaktuálnejšie dáta, ktoré sú momentálne dostupné.

Len pred pár hodinami boli uverejnené ďalšie oficiálne štatistiky, ktoré priniesol zahraničný portál WinBeta, ktorý informoval o celkovom počte aktivácií Windows-u 10 ku koncu minulého týždňa, ktorý dosiahol už 50 miliónov aktivácií.

Na grafoch nižšie si môžete pozrieť ako sa darí Windows-u 10 v našich končinách a u susedov v Českej republike, kde môžete vidieť nárast používateľov Windows-u 10 z 4.04 % na 8.11 % čím si výrazne upevnil 4. priečku v používanosti.

štatistiky_Windows_Česko
Na druhom grafe môžete zase vidieť aktuálne štatistiky zo Slovenska, kde medzičasom počet používateľov narástol z 3.01 % na 9.63 % čím sa stal 3. najpoužívanejším operačným systémom v našich končinách.
štatistiky_Windows_SlovenskoZdroj: WinBeta a gs.statcounter

TIP  Študuješ, bavia ťa technológie a máš čo povedať svetu? Pridaj sa do nášho tímu! | HĽADÁME REDAKTORA
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu