NovinkyZaujímavosti

V Chrome Web Store už čoskoro nenájdete rozšírenia ťažiace kryptomeny

Spoločnosť Google počas včerajšieho dňa oznámila, že odstráni rozšírenia pre internetový prehliadač Chrome, ktoré slúžia na ťaženie kryptomien. Internetový obchod s rozšíreniami Chrome Web Store doteraz s takýmito rozšíreniami nemal problém. Už v minulosti sa spoločnosť Google popasovala s rozšíreniami, ktoré využívali svojich zákazníkov na nevedomé ťaženie kryptomien. Upravila podmienky tak, aby sa v obchode ocitli iba rozšírenia, ktoré sú priamo určené na ťaženie kryptomien. Až 90 percent vývojárov nové pravidlá nedodržiavalo a tým pádom sa z obchodu vytratili desiatky až stovky rozšírení. Úplne nové nariadenia ale vytlačia aj rozšírenia od “poslušných” vývojárov.

Nové rozšírenia pre ťaženie kryptomien sa do obchodu už nedostanú

Od dnes sa do obchodu nedostane žiadne ďalšie rozšírenie povoľujúce ťaženie kryptomien. Rozšírenia, ktoré sa v obchode už nachádzajú, budú odstránené do konca júna. “Platforma rozšírení poskytuje výkonné možnosti, ktoré umožnili našej komunite vývojárov vytvoriť živý katalóg rozšírení, ktoré pomáhajú používateľom získať čo najviac z prehliadača Chrome, “ povedal Google vo svojom vyhlásení. “Bohužiaľ, tieto rovnaké možnosti prilákali množstvo vývojárov škodlivého softvéru, ktorí sa pokúšajú zneužiť túto platformu na úkor používateľov. Nové pravidlá sú ďalším krokom vpred pri zabezpečovaní toho, aby sa používatelia internetové prehliadača Chrome cítili bezpečne a aby mohli využívať prehliadač bez rizík. “

Nelegálne ťaženie kryptomien v aplikáciách a rozšíreniach pre prehliadače je naozaj obrovský problém, ktorý zaznamenali všetci vývojári operačných systémov a internetových prehliadačov. Kroky spoločnosti Google by mohli viesť aspoň ku čiastočnému útlmu nelegálneho ťaženia kryptomien a v budúcnosti sa ku nemu určite pripoja aj ďalší.

TIP  Návrat Googlu na čínsky trh je na spadnutie. Strpia zamestnanci spoločnosti porušovanie ľudských práv a vytváranie cenzúry?

Zdroj: endgadget.com, úvodný obrázok (Pexels.com)

Tagy
Ukáž viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu