Novinky

V Čechách dominuje Samsung, druhú priečku obsadil Microsoft

Zaujímalo vás niekedy aké zastúpenie majú jednotlivý výrobcovia mobilných telefónov na trhu? Spoločnosť Gfk sa na to pozrela v rámci Českej republiky kde zozbierala dáta od distribútorov a predajcov mobilných telefónov z štvrťroku tohto roka. Avšak treba ešte dodať, že Gfk nerozlišovalo medzi „chytrým“ a „hlúpym“ telefónom.

Ako môžete na grafe nižšie vidieť najsilnejším hráčom na trhu je Samsung, ktorý predal 255 723 zariadení, druhú priečku obsadil Microsoft (resp. Nokia) s predanými 92 974 zariadeniami. Tretím najsilnejším predajcom mobilných telefónov v ČR je spoločnosť Apple s iPhonmi. Medzi sedmičku najpredávanejších značiek mobilných telefónov sa ešte dostali Huawei (Honor), Sony, Lenovo a LG.

Zdroj: Mobilenet.cz, Gfk
Zdroj: Mobilenet.cz, Gfk

Avšak samotné výsledky prieskumu treba brať s miernou rezervou a to z dôvodu, že do štatistického súboru boli započítané aj „hlúpe“ telefóny, ktorých najväčší výrobcovia sú práve spoločnosti Samsung a Microsoft (resp. Nokia).

Akú predajnosť svojich zariadení má podľa vás Microsoft u nás?

Zdroj: Mobilenet.cz, Gfk

TIP  Microsoft spája sily s AMD. Ich cieľom je vytvorenie dokonalej cloudovej gamingovej služby
Tagy
Ukáž viac

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu