NovinkyTIP REDAKCIE

Uvažujete o tablete? Dávame vám do pozornosti tieto Windows 10 zariadenie v limitovanej ponuka

Uvažujete o kúpe tabletu s operačným systémom Windows 10? Nižšie vám prinášame tip na zariadenia, ktoré sú momentálne dostupné v limitovanej ponuke za zvýhodnenú cenu.

Prvým našim tipom je Jumper EZpad 6 Pro, ktorý sa pýši prívlastkom vlajková loď a na druhej strane ponúka aj atraktívnu cenovku ako aj výkon, s ktorým sa nestratí. Poďme však pekne poporiadku. Na prednej strane nájdeme veľký 11.6“ IPS displej s FULL HD rozlíšením (1920 x 1080 bodov) s podporou až 10-desiatich dotykov súčasne. V rámčeku okolo displeja ešte nájdete integrovanú kameru s rozlíšením 2.0MP, ktorá poslúži napr. na Skype hovory.

Zdroj: GearBest.com

O niečo zaujímavejšie parametre sa však skrývajú pod „kapotou“. Tam totiž tkvie procesor Intel Celeron N3450 so štyrmi jadrami pracujúcich na frekvencii od 1.1 až po 2.2GHz, ktorému sekundujú 4GB operačnej pamäte RAM (DDR3) a 64GB úložný priestor s možnosťou rozšírenia o ďalších 256GB.

Zdroj: GearBest.com

Zariadenie ponúka batériu s kapacitou 9000mAh, ktorá sľubuje 4 hodiny prehrávania videí. Nechýba ani výbava v podobe „povinnej jazdy“ ako je napr. Bluetooth, WiFi v štandarde 802.11b/g/n, USB 3.0 slot, či HDMI Mini. Nechýba ani klasický jack. Mimochodom, poteší aj dock pre klávesnicu s čím zariadenie premeníte v plnohodnotný PC. Za tú si však je potrebné priplatiť 23€. 

Jumper EzPad 6 Pro nájdeš v limitovanej ponuke e-shopu tu

Pre tých, ktorí hľadajú zaujímavý tablet, ale nie sú ochotní investovať do zariadenia viac ako 2-stovky dávame do pozornosti staršieho „brata“ Jumper-a EzPad 6 Pro,  Jumper EZpad 4S Pro.

Tento tablet je dostupný v podstate za polovičnú cenu, ale aj napriek tomu ponúka zaujímavé špecifikácie. Nižšia cena sa odzrkadlila na veľkosti displeja, ktorá v tomto prípade dosahuje už „len“ 10.6“, pričom rozlíšenie zostalo zachované. V útrobách zariadenia však ostali 4GB operačnej pamäte RAM (DDR3) a 64GB úložného priestoru, ktorý je však možné rozšíriť už len o 128GB. Rozdiel nájdeme ešte v type procesora, ktorý v tomto prípade je štvorjadrový Intel Cherry Trail X5, pracujúci na frekvencii od 1.44GHz až po 1.92GHz. Šetrilo sa aj na prednej kamere, ktorá má rozlíšenie 0.3MP, ale na druhej strane treba dodať, robili ste si už niekedy sielfiečko s tabletom? Asi nie…

Z hľadiska výbavy slotov a konektivity ponúka v podstate to isté. Teda okrem veľkosti batérie, ktorá má kapacitu 6600mAh. Podľa výrobcu by mala dosahovať výdrž 4 až 8 hodín práce so zariadením.

Jumper EzPad 4S Pro nájdeš v ponuke e-shopu tu  

Posledným našim tipom je „ľudová“ voľba – Nextbook NXA8QC116B. Tablet ponúka 8“ HD displej. V útrobách nájdeme procesor Intel Atom Z3735G, ktorý pracuje na frekvencii od 1.33GHz až po 1.83GHZ. Sekunduje mu však už len 1GB operačnej pamäte RAM a 16GB úložného priestoru. Ak rozmýšľate o zariadení vhodnom na prehliadanie internetu a večernom pozeraní Youtube-u, tak práve pre vás to môže byť správna voľba. Ak však od tabletu očakávate aj hranie nejakých hier, tak na to v tomto prípade môžete hneď zabudnúť, jedná sa totiž len o základný tablet, ktorý výkonom ponúka len to najzakladanejšie.

Zdroj: GearBest.com

 

Nextbook za 64€ aj s poštovným nájdeš tu

Článok vznikol v spolupráci s GearBest.com

 

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.

Pridaj komentár

Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu