NovinkyTECH

The Boring Company, za ktorou stojí Elon Musk otvorí brány špeciálnych prepravných tunelov už o niekoľko týždňov

The Boring Company je spoločnosťou, o ktorej sme mohli počuť už veľakrát. Jedná sa totiž o spoločnosť, za ktorou stojí jeden z najväčších vizionárov našej doby – Elon Musk.

Nie tak dávno Elon Musk prišiel so šialeným nápadom presunúť dopravu pod zem. Pôvodne sa malo jednať o dopravné prostriedky, ktoré by prepravovali naše automobily z jedného konca mesta na druhý. Neskôr však Elon Musk zmenil plány a dopravné tunely začal prispôsobovať pre dopravu ľudí v špeciálnych kapsulách.

Najnovšie Elon Musk prostredníctvom sociálnej siete Twitter oznámil, že k slávnostnému otvoreniu tunelov pre verejnosť dôjde 10. decembra, teda už o pár týždňov.

Špeciálne navrhnuté kapsule na prepravu ľudí by sa mali pohybovať rýchlosťou zhruba 240km/h. Zároveň cena cestovného lístka by mala stáť okolo 1$. Cieľom tohto ambiciózneho projektu je odľahčiť dopravu vo veľkých mestách.

Zdroj: Twitter via edgadget.com, úvodný obrázok: TheBoringCompany

Tagy

Martin

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky na slovenskom trhu.
Close
Close
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu